تلفن تماس : 49117000 | 49117117-21-98+ ایمیل : info@zharfpardaz.com

ماژول فیبر SFP چیست؟

ماژول فیبر SFP چیست؟

یک ماژول تبدیل سیگنال دیجیتال به سیگنال های نوری است.با استفاده از ماژول فیبر SFP می توانید مسیر انتقال اطلاعات را از طریق فیبر نوری تا ده ها کیلومتر افزایش دهید که این میزان بسیار بیشتر از انتقال اطلاعات با استفاده از کابل های شبکه است .با استفاده از دوربین IP با ویژگی SFP دیگر نیازی به دستگاه های جانبی (meadia convertor ,سوییچ و …)برای تبدیل سیگنال دیجیتال به سیگنال نوری نمی باشد که در این صورت از افت کیفیت و قطع انتقال اطلاعات جلوگیری می شود.

توضیحات بیشتر :

شبکه فیبر نوری مانند سایر شبکه‌های ارتباطی از سه جزء اصلی فرستنده، گیرنده و خط انتقال تشکیل یافته است.

در سیستم دوربین‌ مداربسته سیگنال ویدئو، اطلاعات کنترل و … را از دوربین تحویل فرستنده نوری می‌گردد.

فرستنده نوری می‌تواند:

ورودی‌های صدا ، تصویر و اطلاعات را بر روی موج حامل با مدولاسیون‌های آنالوگ و یا دیجیتال تحویل فیبر نوری دهد.قبل از ورودی اطلاعات به فیبرنوری و در طبقه آخر فرستنده، منابع نوری وجود دارند که وظیفه تبدیل اطلاعات الکتریکی به سیگنال نوری را بر عهده دارند.

منابع نوری رایج شامل دیود نوری موسوم به Edge Emitting Led و یا دیود لیزری است که پرتوهای همگرا تولید می‌کنند. در طرف دیگر خط و در گیرنده نوری، اولین طبقه با کمک عناصر نیمه هادی نظیر Avalanche Photodiode و یا Pin Photodiode سیگنال نوری را به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌کند و بعد از دمودله نمودن سیگنال حامل، سیگنال صدا، ویدئو و اطلاعات را استخراج نموده و به مانیتور و کنترلگر دوربین و یا در سیستم‌های گسترده به مرکز سوئیچ دوربین و کارت‌های ورودی اطلاعات و تصویر تحویل می‌دهد.

معمولاً فرستنده‌های نوری دارای چندین ورودی و گیرنده‌های نوری دارای چندین خروجی می‌باشند.

بدین طریق اطلاعات کنترلی به مانند RS-485 و سیگنال ویدئو را می‌توان بر روی یک فیبر منتقل نمود.

اشتراک گزاری

FacebookTwitterTelegram

خوب بود

پاسخ دهید

50 − = 49

بروبالا