تلفن تماس : 49117000 | 49117117-21-98+ ایمیل : info@zharfpardaz.com

نور پردازی

 

نور پردازی ساختمان بخش بسیار مهمی از طراحی است چراکه تمام آنچه در نیمی از زمان – شب ها – دیده میشود وابسته به نحوه نورپردازی ساختمان است.

 

انواع نور پردازی

عموما نور پردازی ساختمان به دو بخش نورپردازی بخشهای بیرونی و نورپردازی داخلی تقسیم میشود:

  1. نور پردازی بخشهای بیرونی بنا : این بخش شامل نورپردازی نما و همچنین نورپردازی محوطه میباشد.
  2. نورپردازی نما :در نورپردازی نما چندین نکته حائز اهمیت است برای مثال:

تاکید بر خطوط عمودی و یا افقی بنا توسط نور ، انتخاب رنگ نور متناسب بارنگ نما، عدم مزاحمت نورپردازی برای داخل ساختمان ، در نظر گرفتن طول برد نور و تقویت آن در محل های مورد نظر ، پنهان کردن منبع نور به گونه ای که فقط خود نور دیده شود و نه منبع آن ، در نورپردازی نما عموما از وال واشر ها و نور افکنها استفاده میشود و باید دقت داشت که چراغهای با ip بالا برای این منظور در نظر گرفته شوند تا در برابر عوامل محیطی مقاوم باشند.

– نورپردازی محوطه :

نور پردازی محوطه چندین خواسته را همزمان پاسخ میدهد:

ایجاد حس امنیت و تسلط به محیط ، تامین روشنایی فضا و همچنین افزایش زیبای محوطه و لند اسکیپ . در نورپردازی محوطه اغلب از چراغهای دفنی ، چراغهای پارکی و چراغهای دیواری استفاده میشود . نورپردازی باید به گونه ای صورت گیرد که حس حرکت را در راهروها و پیاده رو ها و حس سکون را در فضاهای مکث به وجود آورد.

 

نورپردازی محیط

– نوپردازی داخلی: 

نورپردازی داخلی بنا هم باید روشنایی را به میزان کافی تامین کند و هم روح زیبایی را در کالبد بنا بدمد ، هماهنگی میان چراغ ها و دکوراسیون داخلی ، نورپردازی مناسب ویدها ، استفاده از روشنایی غیرمستقیم و نورمخفی و تاکید بر عناصر اصلی دیزاین از نکات مهم نورپردازی داخلی است که در این راستا تمامی محیط های داخلی اعم از نور پردازی اتاق جلسات ، نورپردازی اتاق همایش و … با استفاده از متخصصان مجرب انجام می پذیرد.

شرکت ژرف پرداز ایرانیان با دارا بودن متخصصین بروز ،کامل آمادگی انجام پروژه های روشنایی پیشرفته و مدرن را دارد.

اشتراک گزاری

FacebookTwitterTelegram

خوب بود

پاسخ دهید

− 2 = 1

بروبالا